DSU Honor Band 2016

January 14-16

Guest conductor: Dennis Zeisler

Audition results

We are pleased to have two ensembles this year!

Ensemble #1: Honor Wind Ensemble

Flute

Lexa Brieck*
Paige Chisholm
Alyssia Brieck
Grace-Anne Elliot
Kenzie Ellenberger

Oboe

Mollie Searcy
Raina Melton

Bassoon

Kara Galloway
Logan Chunn

Clarinet

Alyssa Storley
Laken Haley
Taylor Clolinger
Erian Watkins
Patrick Akridge
Kat Fletcher
Sophie Hirt
Bethany Bryan
Antonio Benavides

Bass Clarinet

Sydney Alford

Alto Saxophone

Jace Martin
Bryce Herring
William Hamilton

Tenor Saxophone

Casey Cockerel

Baritone Saxophone

TBA

Trumpet

Jesse Gibens
Dylan Teas
Lydia Short
Gier Sajdak
Jarad Kobuszauski
Sarah Steen
Adam Dearing
Jacob Woods
Sarah Turner

Horn

Zaynee Suiters
Rico Fraccastoro
Sydney Greer
Allen (Vance) Spencer
Rebekah Townsend

Trombone

Trevor Shoup
Abigail Peters*
Kelsea Nesler
Abby Brown
Parker Olson
Sam Cermack

Euphonium

Eddy Boyd
Catheryne Booth
David Tindoll

Tuba

Treyce Bannerman
Zach Lyles
Sam Farris

Percussion

Chris Stuart
Bailey Terrell
Dylan Baker
Kenneth Polk
Cameron Rose*
Gabby Pestana
Connie Warren

* = Please complete the online registration form ASAP (below)

Ensemble #2: Honor Band

Flute

Kayla Bell
Rachel Victoriano
Natalie Clark
Rebecca Hopkins
Hailey Brewer
Karli Huddleston
Rhiannon Tennison
Emily Stallings
Erin Oakes
Brittany Tzib
Lexi Terry
Abigail McNeer
Emily Shankle
Vanessa Pena
Savannah Scott

Oboe

Hannah Irby

Clarinet

Brittany Gibson
Ciera Hansen
Summer Watson
Hannah Edwards
Ryann Smith
McKenna Lowther
Alexandra Harper
Jennifer Hinton
Adrian Hood
Kaylee Hargis
Shayna Walston
Genni Mask
Sophia Suh
Kristen Shields
Katie Hogan
Ciera Hansen

Bass Clarinet

Natalie Clausel
Bliss Wade

ContraBass Clarinet

Ryann Smith

Alto Saxophone

Bailey Jose
Nathaniel Matthews
Tyler Hewett
Cameron Franks
William Pearce
Bethany Thomas
Sarah Nash
Joshua Ray
Gillian Jinkins
Jordan Holland
Silas Clymer*
Tieara Young*

Tenor Saxophone

Alyssa Tessier

Baritone Saxophone

TBA

Trumpet

Samantha Collins
Nathan Moss
Katie Garrison
Ian Steward
Hannah Cottom
Catherine Adams
Grey Collins*
Kaitlynn Sykes
Michael Collins
Michael Heffner
Zach Heldston
Marissa Johnson
Carden Smallwood
Christopher Develle
George Clulnan
Joshua Curry

Horn

Alexus Didonna
Lorraine Wade
Anna Bailey
Brandon Means
Johnathan Main
Abby McCully

Trombone

Jacob Roland
Jacob Wooldridge
Amber Cummings*
Caleb Owens
Gavin Webb
Jesse Woodcock
Tristan Laufenberg
Robert Smith
Hunter Wooldridge

Euphonium

Austin Brown
Sarah Ware
Seth Patterson
Justin Bennett
Chris Davis*
Ryan Rutledge

Tuba

Luke Tucker
Rejohn Toten
Austin McCool
Andres Liberato
Patrick McMoriss
Alex Barron
Caleb Millius
Payton Denton*
Kaleb Williams*
Chris Palmer*
Malik Simon

Percussion

Joshua Reed*
Oscar Montoya
Bethany Patterson
Braden Jamison
Mary Katherine Davis
Noah Boudreau*
Josh Savage
Stephen Teasley
Lauren Edwards
Anna Taylor*

* = Please complete the online registration form ASAP (below)

Audition information